„ICT w naszej szkole”

Nauczyciele biorący udział w projekcie „ICT w naszej szkole” propagowali postawy proekologiczne wśród społeczności szkolnej oraz lokalnej.

W ramach propagowania postaw proekologicznych w naszej szkole 31 maja odbył się Konkurs Ekologiczny – „Ekologia na co dzień” uczniowie musieli wykazać się wiedzą potwierdzającą świadomość jak ważne dla nas wszystkich jest środowisko. Uczniowie wiedzieli jak należy segregować śmieci – do którego pojemnika jakie wrzucamy, ale także jakie mamy Parki Narodowe w Polsce. I oczywiście odpowiadali na wiele innych pytań.
Najlepsi z najlepszych to Wiktoria Jacek i Julia Jurkowska z klasy 4 THP oraz Piotr Ogonowski z klasy 2 LOG.
GRATULACJE DLA WSZYTKICH UCZESTNIKÓW

 

Hotelarze z klasy 2 przyłączają się do obchodów Hotelowego Tygodnia Ziemi (19-26.04.2024 r.). Z tej okazji stworzyli filmik, z którego można się dowiedzieć, w jaki sposób hotele mogą się przyczynić do ratowania naszej pięknej planety❤️. Zapraszamy do oglądania.

 

🌿♻️ Ekologiczny wybór na zajęcia! 🌱☕
Przypominamy , że w pracowni 20 jest dostępna kawa i herbata na zimny poranek to chwila na rozgrzanie, ale także porcja energii na cały dzień, dziękujemy Radzie Rodziców . Dlatego zachęcam Was do korzystania z herbaty i kawy. I przypominamy o konieczności posiadania KUBECZKÓW TERMICZNYCh na zajęciach! To nie tylko korzystne dla naszego środowiska, ale także dla naszego komfortu, portfela i dobrego samopoczucia. Wybierzcie kubek, który pasuje do Waszej osobowości i cieszcie się ulubioną herbatą lub kawą przez cały dzień. ☕🌍
Cztery powodami, dlaczego uważamy, że kubeczek termiczny to idealne rozwiązanie na naszych zajęciach:
1️⃣ Ekologia: Kubek termiczny to trwały wybór. Zamiast jednorazowych kubków, które generują mnóstwo odpadów, możemy korzystać z jednego, wielokrotnego kubka, chroniąc przy tym środowisko.
2️⃣ Bezpieczeństwo: Kubek termiczny jest bezpieczny w użytkowaniu. Dzięki zamkniętemu korkowi nie musisz obawiać się wylania napoju na swoje notatki czy sprzęt elektroniczny.
3️⃣ Świeżość napojów: Dzięki kubkowi termicznemu możemy cieszyć się naszą herbatą lub kawą w optymalnej temperaturze przez dłuższy czas. Nie będzie już problemu z zimnymi napojami!
4️⃣ Oszczędność: Kubek termiczny to także oszczędność pieniędzy. Nie musisz kupować napojów na wynos, co przekłada się na mniejsze wydatki.
#Ekologia #KubkiTermiczne #ZróbmyToRazem



Niestety czas szybko płynie i efektywny czas spędzony na szkoleniu Erasmus dobiegł końca 😢

Serdecznie dziękujemy Erasmus+ Courses by Primera za organizację kursu i wspaniałą atmosferę

Od poniedziałku 13.11 druga grupa nauczycieli naszej szkoły uczestniczy w szkoleniu Erasmus ‚Digital pedagogy in the 21st century’ ‚ w Słowenii 🇸🇮

Poznajemy nowoczesne technologie w edukacji, szlifujemy język angielski oraz zwiedzamy piękną Słowenię 🇸🇮

Odwiedziliśmy też szkołę średnią w Radovljicy gdzie ugoszczono nas lokalnymi przysmakami i pokazano świetnie wyposażone pracownie zawodowe 🇸🇮

Kolejna grupa nauczycieli na szkoleniu w Słowenii

Słowenia jest piękna 🇸🇮
Aspekty kulturowe projektu Erasmus 🇸🇮

Dzisiaj zaprezentowaliśmy nasze projekty i zakończyliśmy szkolenie. Otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa. Przez ten tydzień dużo się nauczyliśmy i zobaczyliśmy. Mieliśmy okazję zwiedzić Jaskinię Postojną, Zamek Predjamski, Jezioro Bled, Radovljice oraz przepiękną Ljubljanę.

❤️🇸🇮sLOVEnia🇸🇮❤️

         

Serdecznie pozdrawiamy ze szkolenia w Słowenii. Pracujemy nad naszymi projektami, które jutro będziemy prezentować. We wtorek odwiedziliśmy średnią szkołę gastronomiczno-turystyczną w przepięknym mieście Rodovljica. Zostaliśmy tam poczęstowani m.in. narodową potrawą słoweńską -ajdovi žganci.

           

REALIZACJA PROJEKTU „ICT W NASZEJ SZKOLE”.

Pierwsza grupa nauczycieli z naszej szkoły wraz z nauczycielami z Węgier i Serbii bierze udział w szkoleniu z zakresu nowych technologii w nauczaniu. Szkolenie odbywa się w stolicy Słowenii-Ljubljanie.

Projekt, w którym biorą udział nauczyciele współfinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej.🇵🇱🇸🇮🇪🇺 

26 października w naszej szkole odbyło się przygotowanie kulturowe dla nauczycieli, którzy już wkrótce wyjadą do Słowenii w ramach projektu „ICT w naszej szkole”. W stolicy Słowenii-Ljubljanie nauczyciele wezmą udział w szkoleniu „From Distance to Blended: Learning Digital Competencies”, które organizowane jest przez ośrodek szkoleniowy Skupina Primera Ltd.

O szczegółach tego wyjazdu oraz o Słowenii nauczycielom opowiedziała Pani Aleksandra Guzera     

 

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI W HOTELU SHERATON GRAND KRAKOW
Hotelarze i turyści z klasy trzeciej wybrali się dzisiaj do pięknego i słonecznego Krakowa.
Zwiedzili tam pięciogwiazdkowy hotel Sheraton Grand Krakow. Zobaczyli m.in.: pokój typu twin, ponad 140-metrowy apartament prezydencki, cocktail-bar znajdujący się na dachu hotelu z tarasem, z którego można podziwiać Wawel i Bulwary Wiślane. Ponadto zobaczyli pralnię hotelową, kuchnię oraz kantynę pracowniczą. Zaraz po wejściu do hotelu na wszystkich ogromne wrażenie zrobiło spektakularne przeszklone Atrium, w którym urządzona jest włoska restauracja Anima.
Po hotelu grupę oprowadzała Pani Katarzyna Chmura — kierownik ds. klientów kluczowych, której dziękujemy za serdeczne przyjęcie i przekazanie informacji na temat funkcjonowania hotelu.
Do Krakowa grupa pojechała pociągiem, czyli najbardziej ekologicznym środkiem transportu zbiorowego. Polecamy!
Opiekunami grupy była Pani Aleksandra Guzera oraz Pani Agnieszka Mazur.


 
Podsumowanie DNIA MALTAŃSKIEGO.
Dzień Maltański, który odbył się w Nowym Ekonomiku 11 maja, był częścią projektu „ICT w naszej szkole”, który realizowany jest w ramach programu Erasmus+. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji w zakresie stosowania nowych technologii w nauczaniu, ale również otwarcie na różnorodność kulturową zarówno uczestników projektu, jak i całej społeczności szkolnej oraz lokalnej.
Głównie za pośrednictwem nowych technologii, nauczyciele przekazali informacje na temat walorów turystycznych Republiki Malty, na której w marcu tego roku odbyli szkolenie.
W tym dniu odbyła się dwuprzedmiotowa lekcja otwarta, były też konkursy z nagrodami, można było rozwiązywać quizy, zobaczyć filmiki o Malcie, oraz na tę okazję stworzono plakaty.
Wszyscy mieli okazję spróbować maltańskich przekąsek takich jak: – kulki ryżowe-Arancini i Pastizzi z ciasta francuskiego, które przygotowała dla nas szkolna gastronomia.
Dziękujemy Wszystkim Nauczycielom i Uczniom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie wydarzenia, a także Ambasadzie Malty w Polsce za upominki z symbolami maltańskimi.
A oto fotoreportaż z Dnia Maltańskiego:
 
Z okazji Dnia Maltańskiego na pracowni informacji turystycznej 4THp przygotowała foldery informacyjne o Malcie.
 
DZIEŃ MALTAŃSKI W NASZEJ SZKOLE 🇲🇹🇪🇺🇵🇱
Zachęcamy do obejrzenia filmiku o Malcie i przygotowanie się do kolejnych pytań konkursowych.
 
Filmik podsumowujący wyjazdy nauczycieli na Maltę.
12 nauczycieli wzięło udział w szkoleniach z zakresu stosowania nowych technologii w nauczaniu. Szkolenia odbyły się w ośrodku szkoleniowym ETI Malta — Executive Training Institute w mieście St. Julian’s.
Po zajęciach nauczyciele zwiedzili stolicę Malty — Vallettę, średniowieczną Mdinę zwaną „Miastem ciszy”, Rabat — starożytną stolicę Malty oraz Błękitną Grotę gdzie podziwiali formacje skalne, oraz przepiękny lazurowy kolor morza.
Wyjazd nauczycieli był częścią projektu ICT W NASZEJ SZKOLE, który realizowany jest w ramach programu Erasmus plus przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej.
Kolejne szkolenia odbędą się w Ljubljanie stolicy Słowenii.

 
Projekt „ICT w naszej szkole”.
Pierwszy dzień szkolenia w ETI Malta był bardzo intensywny. Dziś poznawaliśmy niewykorzystywane do tej pory możliwości Google i inne ciekawe strony pomocne w codziennej pracy nauczyciela. Popołudniu zwiedzaliśmy okolice St.Julians.
Projekt „ICT w naszej szkole” realizowany jest w ramach programu Erasmus plus i jest współfinansowany przez Unię Europejską.
 
Projekt „ICT w naszej szkole”.
Już od jutra pierwsza grupa nauczycieli CKZiU rozpocznie szkolenie na Malcie. Na szkoleniu poszerzą swoją wiedzę i umiejętności dot. wykorzystywania nowych technologii w nauczaniu. Przed wyjazdem nauczyciele wzięli udział w intensywnym kursie języka angielskiego oraz w przygotowaniu kulturowym. Życzymy powodzenia naszym nauczycielom.
Projekt „ICT w naszej szkole” realizowany jest w ramach programu Erasmus plus i jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Wywiad z koordynatorem projektu Panią Aleksandrą Guzerą dla szkolnej telewizji.

Realizujemy nowy projekt 😊

W bieżącym roku szkolnym realizujemy krótkoterminowy projekt „ICT w naszej szkole” w ramach programu Erasmus+ akcja 1 „Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej”. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej. Autorkami projektu są Aleksandra Guzera i Edyta Mrozik.
Projekt skierowany jest do12 nauczycieli CKZiU w Dąbrowie Górniczej zainteresowanych doskonaleniem swojego warsztatu pracy w międzynarodowym gronie. Uczestnicy projektu wezmą udział w wyjazdowych szkoleniach na Maltę i do Słownii. Już w marcu pierwsza grupa nauczycieli wyjedzie na Maltę, gdzie uczestniczyć będzie w kursie “Boost Your ICT Skills – Technology for the Classroom “, a druga grupa nauczycieli zdobędzie nowe umiejętności dzięki udziałowi w kursie “Empowerment in ICT Skills – Making Use of Technology Tools”. Kursy odbędą się w ośrodku szkoleniowym ETI Executive Training Institute na Malcie. Natomiast jesienią odbędzie się kolejne szkolenie“From Distance to Blended: Learning Digital Competencies”, tym razem w Słowenii:.

Głównymi celami realizowanego projektu są:

  • Podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie ICT oraz wykorzystanie ich w codziennej pracy.
  • Zdobycie nowej wiedzy i umiejętności.
  • Wzrost samooceny, motywacji i satysfakcji nauczycieli z pracy zawodowej.
  • Dostosowanie do współczesnego świata – lepsze porozumienie z uczniami.
  • Podniesienie kompetencji językowych.
  • Kontakt z nauczycielami z innych krajów, nawiązanie nowych znajomości, wymiana doświadczeń.
  • Podniesienie znaczenia świadomości ekologicznej i wykorzystania jej w życiu codziennym i zawodowym.
  • Podniesienie prestiżu nauczyciela i szkoły wśród uczniów oraz w lokalnym środowisku.
  • Otwarcie na różnorodność kulturową.

 

NA TEMAT REALIZOWANYCH PRZEZ NAS PROJEKTÓW, NA STRONIE INTERNETOWEJ MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA UKAZAŁ SIĘ ARTYKUŁ.





Przez tydzień byliśmy „uczniami” we włoskiej szkole. Dużo się nauczyliśmy i wyjeżdżamy pełni wrażeń i pomysłów.
Zwiedziliśmy Peruggię, byliśmy w fabryce czekolady Baci, pojechaliśmy do Asyżu, a teraz ostatnie chwile przed wylotem do Polski spędzamy w Rzymie.
Wyjazd nauczycieli na job shadowing odbył się dzięki Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.


Drugi dzień uczestniczymy w różnego rodzaju zajęciach we włoskiej szkole. Przyglądamy się jak nauczyciele i uczniowie wykorzystują nowe metody i narzędzia multimedialne podczas lekcji.
Projekt „Szkoła na miarę XXI wieku dzięki nowoczesnym technologiom” realizowany jest dzięki Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Perugia 28.03.2022
Dzisiaj zwiedzaliśmy szkołę ITTS A Volta. Zostaliśmy zapoznani z kierunkami kształcenia, włoskim systemem edukacji oraz oprowadzono nas po szkolnych pracowniach. Pan dyr. Tomasz Woźniak opowiedział włoskim nauczycielom o naszej szkole.

Nauczyciele, którzy już wkrótce wyjadą na tzw. job shadowing do włoskiej szkoły I.😭.S. A. Volta w Perugii, wzięli udział w przygotowaniu kulturowym.
O regionie Umbrii, w której znajduje się miasto Perugia, opowiedział nauczycielom Pan Radosław Mazurek — właściciel biura podróży Buy and Go z Sosnowca. Opowiedział o miejscach, które warto tam zobaczyć, na co zwrócić uwagę, jak się przemieszczać. Przybliżył uczestnikom realia kulturowe oraz przekazał niezbędne informacje dot. obostrzeń covidowych i zasad wjazdu do Włoch.
Podczas spotkania uczestnicy otrzymali informatory dot. tej mobilności.
Celem wizyty jest obserwacja pracy szkoły pod kątem wykorzystywania nowych technologii. Nasi nauczyciele będą brać czynny udział w zajęciach we włoskiej szkole.
Projekt „Szkoła na miarę XXI wieku dzięki nowoczesnym technologiom” realizowany jest dzięki Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

17 marca w ramach upowszechniania rezultatów projektu „Szkoła na miarę XXI wieku dzięki nowoczesnym technologiom”, odbyło się szkolenie dla nauczycieli, podczas którego poznali oni możliwości aplikacji Adobe Creative Cloud Express. Aplikacja ta umożliwia m.in. tworzenie filmików, ulotek, plakatów, stron internetowych, dokonywanie edycji zdjęć. Nauczyciele mogą w łatwy i szybki sposób wykorzystywać aplikację w swojej codziennej pracy. Szkolenie poprowadził Pan profesor Piotr Koćwin.
Projekt jest realizowany dzięki Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Grecja 2021
https://www.youtube.com/watch?v=OhpDgXl3bhQ

Światowy Dzień Turystyki

Nauczyciele biorący udział w projekcie „Szkoła na miarę XXI wieku dzięki nowoczesnym technologiom” uczestniczą w kursie „ICT in your class”, który odbywa się w mieście Kalamata w Grecji. Uczestnicy projektu poznali nowoczesne metody nauczania, które już wkrótce uatrakcyjnią zajęcia lekcyjne.

Dzięki szkole, w której odbywaliśmy szkolenie z metod ICT, mieliśmy okazję poznać atrakcje turystyczne Peloponezu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat uprawy oliwek, które są najważniejszym produktem tego regionu – oliwki Kalamata znane są na całym świecie.

Skip to content